Pozvánka na koncert a modlitbu tancem 16.9.2022 v rámci EHD

Srdečně Vás zveme v pátek 16. 9. 2022 od 19 hodin do kostela Nanebevzetí Panny Marie v Bučovicích na večerní program v rámci Dnů evropského dědictví (EHD).

Ohlédnutí za vernisáží s besedou

Dne 31. 7. 2022 byla v bučovickém kostele Nanebevzetí Panny Marie zahájena výstava s názvem Setkání v pekle, Tváře Cejlu, P. Václav Drbola.

Pozvánka na výstavu a její vernisáž s besedou 31. 7. 2022

Srdečně Vás zveme v neděli 31. července 2022 ve 14 hodin do kostela Nanebevzetí Panny Marie v Bučovicích, kde se při příležitosti 71. výročí smrti Václava Drboly uskuteční vernisáž výstavy s besedou včetně promítání dokumentu. Výstava o perzekuci v době totality potrvá do 18. září 2022.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie opět otevřen pro turisty

Plánujete cestu do Bučovic? Srdečně Vás zveme do kostela, který bude v období 4. 7. - 18. 9. 2022 zpřístupněn veřejnosti k prohlídce jeho interiéru.

I druhý ročník akce Noc kostelů v bučovickém kostele byl úspěšný

Dne 10. 6. se v areálu bučovického kostela Nanebevzetí Panny Marie již podruhé uskutečnila celostátní akce Noc kostelů. Letos byla do programu zahrnuta také výstava s vernisáží, na které se podílel norský partner projektu URVAL OSLO ART.

Pozvánka na Noc kostelů 10. 6. 2022 a na výstavu obrazů 10. - 12. 6. 2022

Srdečně Vás zveme na akci Noc kostelů, která se uskuteční dne 10. 6. 2022 v areálu kostela Nanebevzetí Panny Marie. Současně si můžete v kostele prohlédnout výstavu norského výtvarného umění, která potrvá do 12. 6. 2022.

Oprava střechy bučovického kostela zahájena

V druhé polovině března byla zahájena oprava střechy kostela Nanebevzetí Panny Marie v Bučovicích.

Virtuální prohlídka kostela

Na tomto webu i na stránkách farnosti je možné si prohlédnout interiér kostela a vyslechnout si zajímavý komentář.