Zrestaurované varhany se rozezněly pod rukama studentů konzervatoře

 29.03.2024

Dne 19. března se v bučovickém kostele konal koncert ke cti sv. Josefa a sv. Cecílie.

V úterní podvečer se lavice bučovického kostela zaplnily nadšenými posluchači. O krásné a nevšední chvíle se postarali studenti varhanní hry Konzervatoře v Brně. Zazněly skladby J. S. Bacha, M. Regera, M. Dupré a dalších. Obohacující zážitek ještě znásobily průvodní biblická slova místního faráře Tomáše Fránka.

Před koncertem proběhl odborný varhanní kurz pro studenty konzervatoře. Kurzem provedl Mgr. Petr Kolař.

Odborný varhanní kurz včetně Koncertu ke cti sv. Josefa a sv. Cecílie se konal ve spolupráci s partnerem projektu "MUSICA SACRA - Jednota na zvelebení církevní hudby na Moravě" a je součástí projektu „Restaurování varhan a revitalizace kostela Nanebevzetí Panny Marie v Bučovicích“, financovaného z Fondů EHP 2014-2021.


gallery


Informace o projektu

Informace o Fondech EHP a Norska


gallery