Virtuální 3D model bučovických varhan

30.04.2024

Na závěr rozsáhlého projektu bučovické farnosti byl vytvořen virtuální interaktivní 3D model bučovických varhan, který je umístěn na tomto webu i na stránkách farnosti.

Na web projektu byl do centrálního menu na úvodní stránce umístěn odkaz na virtuální interaktivní 3D model varhan kostela Nanebevzetí Panny Marie v Bučovicích. Model je možné spustit i na stránkách farnosti, a to na odkaze umístěném v levém menu nebo ZDE.

Realistický vzhled modelu vznikl využitím kombinace technologie fotogrammetrie a 3D skenování (ozdobná skříň a sochy) a vizualizace z technické dokumentace (vnitřní uspořádání). Model disponuje interaktivním rozklikávacím popisem jednotlivých rejstříků. Je možnost výběru ze dvou jazyků.

Interaktivní virtuální 3D model varhan vytvořila odborná firma Fenomio, s.r.o.

Vytvoření virtuálního 3D modelu varhan je financováno z Fondů EHP 2014-2021 v rámci projektu „Restaurování varhan a revitalizace kostela Nanebevzetí Panny Marie v Bučovicích“.