Virtuální 3D model bučovických varhan

 30.04.2024

Na závěr rozsáhlého projektu bučovické farnosti byl vytvořen virtuální interaktivní 3D model bučovických varhan, který je umístěn na tomto webu i na stránkách farnosti.

Na web projektu byl do centrálního menu na úvodní stránce umístěn odkaz na virtuální interaktivní 3D model varhan kostela Nanebevzetí Panny Marie v Bučovicích. Model je možné spustit i na stránkách farnosti, a to na odkaze umístěném v levém menu nebo ZDE.

Realistický vzhled modelu vznikl využitím kombinace technologie fotogrammetrie a 3D skenování (ozdobná skříň a sochy) a vizualizace z technické dokumentace (vnitřní uspořádání). Model disponuje interaktivním rozklikávacím popisem jednotlivých rejstříků. Je možnost výběru ze dvou jazyků. 


Vytvoření virtuálního 3D modelu varhan je financováno z Fondů EHP 2014-2021 v rámci projektu „Restaurování varhan a revitalizace kostela Nanebevzetí Panny Marie v Bučovicích“.

Informace o projektu

Informace o Fondech EHP a Norska


gallery